ALC GRUP KİMYA 2008 yılından itibaren Bakım ve Koruma Kimyasallarında, 2018 yılından itibaren ham madde ithalat ve ticaretinde ülke endüstrisine hizmet etmeye başlamıştır. Merkezi ve üretim tesisleri Ankara/Kahramankazan Sanayi Bölgesinde olan ALC GRUP KİMYA 14.000m² alanda 1000 ton sıvı depolama, 4000 ton toz depolama alanı ile ülke sanayisine hizmet etmekte ve tüm lojistiğini kendisine ait tanker ve tırlarla yapmaktadır.

Tüm Türkiye’ye özellikle sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerde, tekstil, otomotiv, kozmetik, deterjan, plastik, tarım, metal, makine, gıda, savunma sanayi sektörlerine aracı kurum ve kuruluş kullanmadan bünyesindeki deneyimli aktif satış danışmanları ile hizmet etmektedir.

Endüstriyel Bakım ve Koruma Kimyasalları sektöründe çetin rekabet koşulları ve bilinç düzeyi artmış müşterilerin değişen istek ve beklentileri; gerek ürünlerin ve gerekse sunulan hizmetlerin sürekli geliştirilmesini, iyileştirilmesini zorunlu kılmaktadır.

ALC GRUP KİMYA sektördeki talep ve beklentileri yoğun tecrübe ve konuya uzman bakışıyla objektif biçimde değerlendirmekte; dinamik, yenilikçi, gelişmeci bir yaklaşımla müşteri memnuniyeti sağlayarak sadık müşteriler yaratmaya çalışmaktadır.

“Kalitede Süreklilik”, “Uygun Fiyat”, “Karşılıklı Güven” ve “Dürüstlük” vizyonumuzu oluşturan temel ilke ve vazgeçilmeyecek değerlerimizdir.

ALC GRUP KİMYA Ar-Ge ve Ür-Ge alanında önemli yollar katederek günümüze kadar ulaşmış ve farklı sektörlere hitap eden endüstriyel bakım ve koruma kimyasallarının üretimini gerçekleştirmiştir.

Üzerinde çalıştığı her deneme için büyük titizlik ve gayret gösteren ALC GRUP KİMYA’nın tüm ürünleri ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 , ISO 10002:2018, ISO 45001:2018, GMP, ISO 22000:2018 ile kalite, çevre ve iş sağlığı güvencesi altındadır.
Müşteriye yeni ürünler sunmak ve firmaya özel ürün geliştirme adına değişen teknolojiyi çok iyi takip eden Ar-Ge grubumuz güçlü şirketlerle önemli projeleri hayata geçirmiştir. Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımız kimyasal olarak tüm endüstrilerdeki trendler, beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmeye devam etmektedir.